yüzüklerin efendisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yüzüklerin Efendisi İle İlgili Her Şey Oyun, Film, Diğer Forumlar...

AnasayfaAnasayfa  LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler Empty  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler

YazarMesaj
The Witch King
Administrator
Administrator
The Witch King

Erkek Mesaj Sayısı : 134
İş/Hobiler : GTA Mod Yapımcısı
Lakap : Samo

LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler Empty
MesajKonu: LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler   LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler EmptyÇarş. Ağus. 11, 2010 3:31 pm

1-Gandalf ile Witchking kapışmasında rohan borusunu duyan Witchking'in yerde yatan ve 10 saniyelik işi kalan Gandalf'ı öylece bırakıp gitmesi...En azından etraftan bir kaç ok atılabilir Witchking bu şekilde uzaklaştırılabilirdi. Ayrıca PJ nin bu sahneyi bu kadar basit tutmasına Gandalf ı bu kadar küçük düşürmesine sinir oldum.!!! Sen Gandalf ı film boyunca göklere çıkar sonra gelsin Cadı Kral a 3 saniye dayanamasın.!!!

2-Legolas'ın koskoca Fil'i tek başına devirdiği sahnedir ki çocukken izlediğim çizgifilmler aklıma geldi. Tamam Legolas tır yapar da! sanırım o sahnede PJ fizik kurallarını unutmuş. Legolas resmen Fil'in kuyrugunda 45 derecelik açıyla duruyor ama düşmüyor.?! ayrıca yay'ını geren haradrim nedense oku fırlatmıyor.! ve legolas ın filin hortumundan kayarak inişi.!!! "bu kadarda fantaziye kaçma be PJ çizgi film mi çekiyorsun buna çocuklar bile inanmaz"dedirtti bana.

3-Frodo,Sam ve Gollum'un Minas Morgul'un yanındaki merdivenlerden geçerlerken Minas Morgul'un boşalması esnasında orc'ların bizimkileri görmemesi. yahu! binlerce orc var biride demezmi dur bir yukarı bakayım ne var ne yok.!!! ya onlar yokken tırmansınlar yada geçtikten sonra tırmansınlar.! bu saçmalık da ne?

4-Sam, Frodo, Pippin ve Merry'nin ağacın altında Nazgul'den saklandığı sahne.! o Nazgul herhalde en salak olanları.! bir hobit bir taşı(tam olarak hatırlamıyorum taş olmayabilir) ne kadar uzağa atabilir. 2.cisi Nazgul koşmaya başlayan küçük hobbitleri nasıl farketmez. hadi tamam hobbitler için gözden kaybolmak bir sanat da! en azından çıkardıkları seslerden anlayamazmıydı?

5-Yüzüğün nihayet ateş dağına atıldığı ve ortalığın patladığı sahne! her ne hikmetse her taraf yerle bir oluyor ama deprem tam da bizimkilerin ayağının dibinde bitiyor.! yapma be PJ! bari kapının orda bitir...

6-Yüzük Kardeşliği'nde Orc'ların ağacın arkasına saklanan Frodo'yu görmemesi.! Orc'lar sağa sola bakmadan aptal gibi ileriye doğru kaçıyorlar! birine sorsan "ey yolcu nereye kaçıyorsun" hepsi durur.!

7-Legolas'ın "kızıl bir güneş doğuyor, dün gece kan dökülmüş" repliği! gülmemek elde değil...

8-Goblin'lerin bizimkileri sıkıştırdığı ve 5 saniyede halledebilecekleri anda Balrog'un sesini duyup kaçışmaya başlamaları! Benim için tam bir Fiyaskoydu. Anlıyorum aslında bu tür sahneler bizi daha çok germek için yapılıyor ve aslında pek fazla insan bu sahnelere takılmıyor ama. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] o kadar goblin gelmiş bunları öldürmek için tam keseceklerken neden kaçsınlar yahu! Öldürüp kaçamıyorlar mı?

PJ yi o kadar yerdik şimdi birazda övelim. Hemen hakkını teslim edelim, tüm zamanların en iyi filmini çekti sonuçta.!!! Sadece, belki birazcıkcık daha iyi yapılabilirdi film. En azından bu bahsettiğim sahneler.! Tabii ki bunların mükemmel ses, efekt, görüntü, kostüm ve makyaj, müzik, oyunculuk, senaryo, yönetmenin performansı'nın yanında pek bir önemi yok ama dediğim gibi bu destansı film birazcıkcık daha özenle birazcıkcık daha iyi yapılarbilirdi.!!!

Arkadaşlar yazım yanlış anlaşılmasın ben filmin teknik hatalarından yada kitapta olup filmde olmayan, kitaptan farklı olan bölümlerinden bahsetmiyorum. Hani "yahu keşke şu bölüm olmasaydı" yada "keşke şu sahne böyle çekilseydi" dediğiniz sahneler üzerine konuşalım. Sizin düşünceleriniz neler?

Alıntı...
https://lordoftherings.forumdizini.com

LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» LOTR: Return Of The King
» LOTR: Two Towers Extended Edition
» LOTR: The Fellowship Of The Ring Extended Edition